Lustra

Powiedzmy sobie szczerze – lustro już dawno przestało spełniać wyłącznie użytkowe funkcje. Owszem, można potraktować je tylko jako akcesorium pomagające nam w codziennej pielęgnacji, obecnie producenci oferują jednak tak różnorodne warianty luster, że ograniczanie ich funkcji wyłącznie do użytkowych byłoby po prostu nie wykorzystywaniem potencjału tych przedmiotów.

Użytkowość i estetyka

Małe, duże, okrągłe, prostokątne, proste czy bogato zdobione, do przedpokoju, sypialni lub łazienki – lustro może być doskonałym dodatkiem do domu, który dodatkowo może stać się odbiciem osobowości domowników. Duże lustro zdobione ramą może stać się jednym z głównych elementów dekoracyjnych pokoju. Warto jednak dokładnie wybrać miejsce, w którym zostanie ono umieszczone – dobrze jest postawić (lub zawiesić) je tam, gdzie jego wyjątkowość będzie rzucała się w oczy gości. Warto również wziąć pod uwagę to, że lustro odbija światło – dzięki temu może ono nie tylko rozjaśnić wnętrze, ale również optycznie je powiększyć.

Stylowe dekoracje

Nie da się jednak ukryć, że podstawową funkcją dużych luster jest to, by można było przejrzeć się w nich przy dobieraniu odpowiedniej stylizacji przed wyjściem z domu. Na przeciwległym biegunie znajdują się natomiast małe lusterka, w których podkreśla się walory dekoracyjne tych akcesoriów. Kolekcja lusterek zawieszonych na ścianie lub jedno postawione na biurku czy półce mogą być stylowym dodatkiem do wystroju wnętrza.